Posted on

Grundtvig õpikoostööprojekt

Grundtvig õpikoostööprojekt

Adelante Koolitus osales Euroopa Komisjoni rahastatavas õpikoostööprojektis

“Listening to Cultures”.

Projekti teemaks oli internetipõhiste audiovisuaalsete õppematerjalide välja töötamine ja levitamine õpikeskkonna MOODLE abil.

PROJEKTI TULEMUSED

Projekti alguses koostati ja viidi läbi küsitlus. Lae küsitlus alla siit. Küsitluse eesmärk oli selgitada välja õpilaste kuulamisharjumused, vajadused ja eelistused. Küsitluse tulemusi analüüsi ja koostati kokkuvõte, mille baasil valisid partnerid välja audiovisuaalseid materjale (uudisteklippe, filmilõike, laulud jne) ning koostasid nende baasil sõnavara- ja grammatikaharjutusi (igale klipile vähemalt 3). Paljud partnerid (sealhulgas Adelante Koolitus) sisestasid harjutused Moodle õpikeskkonda. Eesti keele õppematerjalidega saad tutvuda siin Õpi eesti keelt (Login as guest).

Lisaks koostasid partnerid ühistööna juhendi kuulamisharjutuste kasutamiseks (Guide for Aural Activities). Tegu on inglisekeelse juhendiga keeleõpetajatele. Lae fail alla siit.

Projekti tulemuseks võib lugeda ka dokumentaalfilmi, mis koostati projekti kohtumiste käigus.

Dokumentaalfilm koosneb kolmest osast:

Listening to Cultures Documentary 1

Listening to Cultures Documentary 2

Listening to Cultures Documentary 3

Projektis osalemine pakkus suurepärast võimalust teha koostööd taanlaste, itaallaste, türklaste, kreeklaste, rumeenlaste ja inglastega, sh külastada erinevaid riike ning tutvuda nende kultuuriga.

Iga projekti käigus toimunud kohtumise kohta täitsid osalejad küsitluse. Kokkuvõtte osalejate arvamustest ja rahulolust projekti tegevustega saab allalaadida siit.